X
Back to the top
X
X
Pokračováním v prohlížení webu souhlasíte s použitím souborů Cookies.  Odůvodnění

O mně

Marthy: česká hudba, hudebník, zpěvák, skladatel, textař, multiinstrumentalista - bio - O mně

Ahoj, jsem Marthy.
Dělám českou hudbu, píšu texty, zpívám a hraju na několik nástrojů.

Narodil jsem se 14.5.1985 a v 7 letech jsem začal hrát na flétnu. Později přišlo první Casio. Mělo 2 oktávy a bylo možné zahrát maximálně dva tóny současně. Protože se mi poměrně brzy podařilo najít vhodně znějící souznění dvou tónů, dostal jsem v 10 letech další Casio. Tam už bylo možné zahrát tónů asi 5. 🙂

Ve 13 letech jsem poprvé začal hrát v kapele, která hrála z 90% českou hudbu. Stal se ze mě klávesista a učil jsem se u toho na baskytaru, na kterou jsem hrál se svou druhou kapelou, která hrála především metal a hard rock. Ve stejný čas mi hodila lano jiná česká kapela, která hledala basáka a já ochutnal promyšlený pop-rock, který mě okamžitě dostal. Od 16 let hraju na el. a akustickou kytaru.

Život se mi otočil a já se musel postarat sám o sebe, na hudbu nebyl čas a chodil jsem jen do práce.

Za nedlouho jsme ale s mým kamarádem Jerrym začali hrát pro pár přátel jazzové covery a po chvíli jsme založili kapelu ještě s dalšími kamarády, protože jsme chtěli dělat vlastní tvorbu. Já zpíval, hrál na kytaru a přispíval jako autor. Ale všichni jsme brali kapelu jako koníček a každý se pořád věnoval hlavně své práci. A možná i proto jsme se s klukama rozhodli, že nebudeme s kapelou Libertin dál pokračovat.

S mým kamarádem Honzou Gajdošem, který pracoval s mnoha českými zpěváky a muzikanty jsme se často bavili o jeho tvorbě a já si uvědomil, jak moc mi chybí dělat vlastní hudbu. O několik lahví rumu později jsem napsal text a hudbu k písni Znám. Nahrál jsem ve studiu všechny hudební nástroje a nazpíval zpěvy. Honza se postaral o zbytek, vč. smyčcových partů.

„Tohle je ono“, řekl jsem si a věděl jsem, co chci dělat.

V roce 2019 jsem se potkal s Borisem Carloffem, který je nejen zpěvák a muzikant, ale zejména fantastický studiový inženýr a producent. Oslovil jsem ho pro produkci mého singlu. Ten dostal jméno VIRTUÁLNÍ NIC a vyšel na podzim 2019 a měl premiéru na TV ÓČKO.

V květnu 2020 jsem vydal svoji první desku s názvem 1985, kterou jsem natáčel právě s Borisem.

Tak se rodil český zpěvák a muzikant Marthy. Jak mi to půjde uslyšíme… 

Marthy: česká hudba, hudebník, zpěvák, skladatel, textař, multiinstrumentalista - sledujte me - O mně